Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü

6.Uluslararası Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarına Katıldık


     Aydın Tariş Pamuk Teşhir Salonunda gerçekleşen 6. Tarım Fuarında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü standıyla katılım sağladık.
 
     Açılışını Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahri Erdel birlikte yaptıkları fuara, 318 firma katılım sağladı. 20.000m2 kapalı, 30.000 m2 açık olmak üzere geniş bir alanda kurulan fuar, kadın mehteran takımının gösterisi ile başladı. Vali Köşger ve beraberindeki heyet, fuardaki stantları gezerek ürünler hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
     Aydın'ın tarım alanında Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden birisi olduğunu belirten Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, "Türkiye'de birçok ürünün en çok üretildiği İl Aydın'dır. İncir ve Zeytin'de Türkiye birincisidir. Bu tür tarım fuarları çiftçilerimizin teknolojiyle tanışması ve teknolojinin bilimin tarımın emrinde kullanması açısından önemli işlevler görüyor. Bu tür fuarların artması lazım. Biz de bu fuarı genişleterek daha da iyi hale getirmemiz lazım. Fuarımızın yeri yok mesela, yer temin edilmesi ve fuarların getirilmesi gerekli. O anlamda inşallah bundan sonra çalışmalarımız devam edecek" dedi.
 
     Her geçen yıl ilginin arttığı Aydın tarım fuarına, Aydın İli, ilçeleri ile birlikte çevre İller gelen yaklaşık 190.000 ziyaretçi katıldı.   
 
     Fuar boyunca standımıza gelen ziyaretçilerimize ve potansiyel yatırımcılarımıza hibe desteklerimiz ile ilgili bilgilendirme yaptık. Standımıza ilgi gösteren halkımıza teşekkür ederiz.
 
BİMER