Aydın İl Koordinatörlüğü

ADÜ ve TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü İş Birliği Toplantısı Gerçekleşti


Aydınımızda kurumsal işbirliği geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz!

Rektör Hocamız Prof. Dr. Bülent KENT’in kıymetli desteği ile gerçekleştirdiğimiz “Kırsal Kalkınmada ADÜ-TKDK İşbirliği ve İstişare Toplantı”mız için 01.06.2023 Perşembe günü Adnan Menderes Üniversitemizdeydik.
 
ADÜ konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cemal İYEM ve Prof. Nuh KILIÇ ile Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İbrahim GENÇSOYLU ve üniversitemizin değerli akademisyenleri katıldı.

İl Koordinatörümüz Arzu Akar, TKDK ve Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni olan IPARD programı ile; süt ve et hayvancılığı, kanatlı eti ve yumurta tavukçuluğu, süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, süt toplama merkezi, yumurta işleme, et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, arıcılık, süs bitkisi yetiştiriciliği, yem bitkileri, zanaatkarlık, kırsal turizm, yenilenebilir enerji yatırımları gibi konularda sağlanan hibe destekleri hakkında sunum gerçekleştirdi.
 
Koordinatörümüz Arzu Akar’a sunumu sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İYEM teşekkür belgesi takdim etti.